ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie 40 tablet

Neohodnoceno
 
 

Přípravek ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie obsahuje speciální směs rostlinných enzymů.

Dostupnost 3 - 5 dní (1 ks)
437 Kč    
Kód produktu 1508486370
Značka Alavis
Kategorie PSI
 

 

Enzymoterapie je léčebné užití enzymů. Přípravek ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie obsahuje speciální směs rostlinných enzymů. Rostlinné enzymy mají oproti živočišným enzymům výhodu jejich vyšší aktivitě a dále jsou aktivní při širším rozmezí pH, čímž je možné, aby rostlinné enzymy na rozdíl od živočišných byly aktivní již žaludku.

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, které plní těle důležitou funkci biokatalyzátor– umožňují a regulují všechny procesy, bez kterých by biochemické reakce organismu nemohly probíhat. Přírodní enzymy na rozdíl od jiných léků nezasahují proti projevům anebo původci určitého onemocnění, ale mobilizují imunitní systém, aby se organizmus nemocí nebo její hrozbou vypořádal co nejlépsám.

Enzymy přípravkALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie</spanpotlačují projevy zánětu, zmenšují otoky otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocněnapod.

Látky obsažené přípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie:

Enzymy: Bromelain, Papain, Peptidáza, Pankreatin Analog 4, ProteázaRutin

Bromelain
Bromelain je rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Jeho hlavní schopnost je blokovat mediátory zánětu a snižovat migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček. Bromelain také zlepšuje absorpci a účinnost jinýclátek.

Papain
Papain je rostlinný enzym získávaný latexu, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů. Hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny. Vykazuje fibrinolytické účinky (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus). Papain má také silnou antibakteriální aktivitu.

Peptidáza
Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus během rekonvalescence využívá. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů a dále jsou využívány tvorbě neurotransmiterů (slouží přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růsbuněk.

Pankreatin Analog 4
Pankreatin Analog 4 je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a proteáza), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin ANALOG 4 napomáhá trávení, čímž jsou živiny potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronických zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach. poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, podílejí se na léčbě virových onemocnění, zlepšují klinický stav pacienta a prodlužují jeho život při nádorovém onemocnění.

Proteáza
Proteáza narušuje bakteriální biofilm a výpotek sloužící bakteriím uchycení na tkáni hostitele, a dále zvyšuje koncentraci antibiotik cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Dále podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje aktivitu krve a tkání při narušené rovnováze vnitřního prostředí.

Rutin
Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty, čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Antioxidační účinky rutinu byly popsány při experimentech degradací kolagenu volnými radikály, kdy se něj prokázal silný protektivní účinek. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje křehkost cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken. Rutin má také protizánětlivý, protitrombotický a cytoprotektivní účinek.

ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie doporučujeme podávat:

 • pro podporu a hojení tkání
 • po úrazech a operacích
 • pro posílení imunity
 • při zánětech
 • pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů

Obsah účinných látek jedné kapsli:

 • Bromelain (Ananus comosus– 15mg (22.50PU)
 • Papain (Canica papaya– 15mg (27.00PU)
 • Pankreatin Analog 4– 10mg (proteáza 10.00USP, amyláza 10.00USP, lipáza 80USP)
 • Rutin (Sophora japonica– 5mg
 • Peptidáz– 2mg (60HUT)
 • Proteáz–25 mg (6.25HUT)
 • Triglycerid–3 mg

Kapsle je složena ze želatiny a vody.

Dávkovací tabulka:

Malá plemena psů a kočky – kg kapsle x denně
Malá plemena psů – 1kg kapsle x denně
Střední plemena psů 1– 3kg kapsle
Velká plemena psů 3– 4kg kapsle
Obří plemena psů 4kg a více kapsle

Způsob použití:</spanKapsle je možné rozdělat a obsah smíchat malým množstvím krmiva. Přípravek podávejte minimálně 3minut před podáním stravy.

Délka užívání:</spanDélka podávání přípravku ALAVIS™ CURENZYM Enzymoterapie záleží na indikaci.

 • pro podporu hojení pooperačně měkkých tkání podávejte cca – dní před operací a poté ještě po dobu týdnů
 • po operaci kostí apod. podávejte – dní před operací a poté ještě – týdnů po operaci
 • pro podporu hojení tkání po úrazech závislosti na rozsahu poš

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.